Kuidas seada üles lugemispesa?

Üks tore ja hubane lugemispesa kutsub last lugema ja hoolitseb selle eest, et tal seal mõnus ja turvaline harjutada oleks.

Eesti Abi- ja Teraapiakoerte Ühingu lugemiskoertetiimid annavad omalt poolt mõned soovitused, mis sellise pesa omal käel üles ehitamisel kasuks võiks tulla.

  • Vali sobiv asukoht

Leia kodus mõnus ja privaatne nurgake. Eriti tore oleks, kui leidub üks vaba nurk lastetoas, aga vajadusel võid kasutada ka elutuba. Hea, kui nurka paistaks ka naturaalne päevavalgus, kui seda aga ei ole, siis muretse lugemisnurka kindlasti kvaliteetne valgustus, mis lapse silmi lugemisel toetab.

  • Sea sisse mugav istumisalus

Istumiseks võiks sobida nii pisike tugitool, diivan või mõni toetavam kott-tool. Jälgi, et lapsel oleks hea mugav istuda, aga samas mitte nii mugav, et uni peale hakkaks kippuma 🙂

  • Mõtle, kuhu paigutada raamatud

Vali selleks kas kapp või riiul. Viimane variant on parem, kuna siis on raamatute valik lapsel silme ees ja pole ohtu, et näpud lugemistuhinas uste vahele kogemata jäävad.

  • Ole loominguline

Mõtle sellele, kuidas saaks lugemisnurga lapse jaoks eriliseks teha. Riputa seintele toredaid pilte või too lugemisnurka telk või aseta lugemisnurga ümber baldahiin –  nii on lapsel päris oma vaikne peidukoht, kus turvaliselt lugemist harjutada ja muinasjutu radadel rännata.

  • Täida lugemisnurk esimeste raamatutega

Aseta lugemisnurka valik raamatuid – näiteks need, mis oma toredusega raamatupoes silma on jäänud või miks mitte ka mõned enda lapsepõlve lemmikud!

Nonii, nüüd peakski pesa valmis oma pisikest lugejat tervitama olema 🙂

Toredat lugemist ja peatse kohtumiseni!

Eesti Abi- ja Teraapiakoerte Ühingu lugemiskoertetiimid.

P.S. Oleksime väga rõõmsad, kui jagaksite oma lugemispesade kasutuskogemust ka meiega. Tagasisidet ja toredaid pilte ootame aadressil: lugemiskoer@teraapiakoer.ee. Kõikide kirjutajate vahel läheb juuni alguses loosi pildil olev baldahiin Alice & Arthurilt 🙂

  • Pick a spot The corner of a child’s room, playroom or living room are all ideal places to start! Choose your seating An important step in encouraging your little ones to get lost in books for hours is to give them a comfortable place to do so. A bay window with a cute (and pretty) big pillow underneath, plus plenty of pillows to prop themselves up, is perfect—just make sure the windows are secured! Or, opt for a simple pillow on the floor. Easy, multifunctional and oh-so inviting to a kiddo. Consider your storage Next, you’ll need to find a place to store and display all the books! We love shelves that allow the books to face outward so that kids can easily identify and grab the book they want next. Make it unique + cozy Now for the (really) fun part: Making your child’s nook personal and cozy. Tents are never a bad idea in this endeavor and they make kids feel as though they have their own little hideaway for quiet time. Light the way Protect little eyes by ensuring there is a good source of light, either from a window (making sure they are secured so they can’t climb out), or a light fixture that casts the perfect glow on the pages. Fill it with books! This is the best part! Books and reading = memories and love. Enjoy every second, mama!