Lugemispesa

Kuidas seada üles lugemispesa?

Üks tore ja hubane lugemispesa kutsub last lugema ja hoolitseb selle eest, et tal seal mõnus ja turvaline harjutada oleks.

Eesti Abi- ja Teraapiakoerte Ühingu lugemiskoertetiimid annavad omalt poolt mõned soovitused, mis sellise pesa omal käel üles ehitamisel kasuks võiks tulla.

  • Vali sobiv asukoht

Leia kodus mõnus ja privaatne nurgake. Eriti tore oleks, kui leidub üks vaba nurk lastetoas, aga vajadusel võid kasutada ka elutuba. Hea, kui nurka paistaks ka naturaalne päevavalgus, kui seda aga ei ole, siis muretse lugemisnurka kindlasti kvaliteetne valgustus, mis lapse silmi lugemisel toetab.

  • Sea sisse mugav istumisalus

Istumiseks võiks sobida nii pisike tugitool, diivan või mõni toetavam kott-tool. Jälgi, et lapsel oleks hea mugav istuda, aga samas mitte nii mugav, et uni peale hakkaks kippuma 🙂

  • Mõtle, kuhu paigutada raamatud

Vali selleks kas kapp või riiul. Viimane variant on parem, kuna siis on raamatute valik lapsel silme ees ja pole ohtu, et näpud lugemistuhinas uste vahele kogemata jäävad.

  • Ole loominguline

Mõtle sellele, kuidas saaks lugemisnurga lapse jaoks eriliseks teha. Riputa seintele toredaid pilte või too lugemisnurka telk või aseta lugemisnurga ümber baldahiin –  nii on lapsel päris oma vaikne peidukoht, kus turvaliselt lugemist harjutada ja muinasjutu radadel rännata.

  • Täida lugemisnurk esimeste raamatutega

Aseta lugemisnurka valik raamatuid – näiteks need, mis oma toredusega raamatupoes silma on jäänud või miks mitte ka mõned enda lapsepõlve lemmikud!

Nonii, nüüd peakski pesa valmis oma pisikest lugejat tervitama olema 🙂

Toredat lugemist ja peatse kohtumiseni!

Eesti Abi- ja Teraapiakoerte Ühingu lugemiskoertetiimid.

P.S. Oleksime väga rõõmsad, kui jagaksite oma lugemispesade kasutuskogemust ka meiega. Tagasisidet ja toredaid pilte ootame aadressil: lugemiskoer@teraapiakoer.ee. Kõikide kirjutajate vahel läheb juuni alguses loosi pildil olev baldahiin Alice & Arthurilt 🙂