International School of Estonia Raamatukogu tiim

Juhkentali 18, 10132 Tallinn
 • Lugemiskoerte tiim

  Eestis hindab, koolitab ja koordineerib lugemiskoera tiimi tööd Eesti Abi- ja Teraapiakoerte Ühing. Lugemiskoerte programmi osapoolteks on väljaõppe saanud koer ja koerajuht ning raamatukogu esindaja.

  Ettelugemine toimub igal nädalal neljapäeval 10.40 -11.25 last korraga üle nädala.

  • Lugemiskoerte programmi tööd koordineeriv raamatukoguhoidja
   Kadri Tomson
   • library@ise.edu.ee
    Email
   • 6664386
    Tel
  • EATKÜ lugemiskoeratiim
   Kadri Tomson ja Rumi (ID:)
 • International School of Estonia lugemiskoerte programmi tutvustus

  Eesti Rahvusvahelises Koolis www.ise.edu.ee algab lugemiskoera projekti kolmas hooaeg. Kooli õppekeel on inglise keel ning lugemisprogramm on suunatud inglise keele lisaõppes osalevatele lastele. Lugemiskoera projekt keskendub lugemisoskuse edendamisele inglise keeles ning üldisele lugemishuvi toetamisele. Sel hooajal osaleb programmis kuus 6.- 8. klassi õpilast ja EATKÜ teraapiakoera tiim Kadri ja Rumi. Kokku on meiega lugemist harjutamas käinud 12 noort.

  Rumi on 3 aastane rõõmsameelne ja sõbralik austraalia labradoodle koerapoiss. Kadri on Eesti Rahvusvahelise Kooli raamatukoguhoidja ja põhikooli (6.-10. klass) õppealajuhataja.

  Osalevad õpilased loevad neile meelepäraseid raamatuid koera tiimile, eelkõige Rumile, millele järgneb vaba arutelu loetust. Lugejapõhised arengueesmärgid on püstitatud koolis rakendatava WIDA (World- Class Instructional Design and Assessment) lugemismõõdikute kohaselt. Lisaks viiakse läbi küsitlus vanemate ja osalevate laste rahulolu ja edukogemuse kohta. Programm kestab ühe õppeaasta.

  WIDA link vajadusel https://wida.wisc.edu/sites/default/files/resource/WIDA-ELD-Standards-Framework-2020.pdf

  Varasematel aastatel on lugejad teinud arvestatavaid edusamme ja saavutanud seatud eesmärgid. Lugejate tagasiside on olnud positiivne. “Mulle meeldis Rumile lugeda, sest ta ei andnud mulle hinnanguid ja ma sain iga kord Rumile pai teha. See on väga hea, sest nii saan lugemisoskust ja inglise keel arendada.” “Koerale lugemine ei ole üldse igav.” “Rumile lugemine on lõbus ja nii sain ma lugemist ja inglise keelt harjutada.” Lisaks ingise keeles lugemisele saavad selgeks ka eesti keeles “istu”, “lama”, “käppa” ja “patsu”:)

  Huvitav infokild eelmisest 2022/23 hooajast – toimus 21 koeratiimiga lugemist, kokku 615 minutit!